20 września 2021 r. po raz kolejny Gminną Bibliotekę Publiczną w Żołyni odwiedził Wiesław Drabik – autor ponad 200 książeczek dla dzieci. Jego utwory to pięknie ilustrowane, pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane przez najmłodszych i ich rodziców. Spotkanie z pisarzem odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 3 Szkoły Podstawowej w Żołyni oraz z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej
w Brzózie Stadnickiej. Autor opowiedział jak powstają książki, skąd czerpie do nich pomysły i inspiracje, oraz jak rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Pan Drabik czytał fragmenty swoich utworów, wymyślał rymowanki, zadawał zagadki. Za prawidłowe odpowiedzi były nagrody – naklejki i zakładki. Osoba, która zgromadziła najwięcej zakładek otrzymała prezent od autora – jego książkę.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu bajek z osobistą dedykacją i autografem.
          Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za współpracę, a dzieci zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żołyni, która w swoim księgozbiorze posiada wiele utworów pana Wiesława Drabika.

zobacz zdjęcia