’Biesiada’’ w Białobrzegach - spotkanie Seniorów z młodzieżą Ośrodka Terapii Zajęciowej

        19 sierpnia 2014 roku w Domu Kultury w Białobrzegach odbyło się integracyjne spotkanie młodzieży z Ośrodka Terapii Zajęciowej z seniorami Klubu Seniora z Żołyni. W sali widowiskowej przywitała

nas urocza dekoracja z napisem: "MIŁOŚĆ’’- a w jej tle mnóstwo serc. To tylko tyle? Czy aż tyle? Bo miłość to temat, który się nigdy nie starzeje. Każdy bez względu na wiek, kulturę, narodowość, czy rasę skóry, tęskni za mądrą, dobrą miłością. I tutaj ją spotkaliśmy. Chcieliśmy dać im trochę więcej uśmiechu, radości. A to oni porwali nas swoją serdecznością, dobrocią. Przygotowano dla nas urocze przyjęcie. Gorąco, otwartym sercem przywitała nas pani dyrektor Alicja Rojek, a potem pyszny obiad, ciasta, napoje. Obejrzeliśmy program w wykonaniu młodzieży z ośrodka, przygotowany przez oddany jej personel. Byliśmy pod wrażeniem inscenizacji pełnej treści i humoru. Seniorzy pod kierunkiem pani H. Olszewskiej przygotowali także swój dla nich program. Były tańce, piosenki, inscenizacje. A potem bawiliśmy się wszyscy razem. A to: ‘’wspólna wyprawa rodzinki do ZOO’’,’’ przygoda ze słoniem i psem ‘’,wyszukiwanie w worku zabawnych fantów, to znów tańce z numerkowym partnerem.

Wspólne zdjęcia utrwalą spotkanie na dłużej. W podziękowaniu za przyjęcie młodzież otrzymała od seniorów radiomagnetofon.Oby służył im jak najdłużej. Patrzyliśmy na bawiącą się młodzież z podziwem, ale także ze wzruszeniem i pytaniem. Co dasz im losie ? Co przyniesie jutro? Tego dziś nie wiemy. Wiemy na pewno, że są to mili, dobrzy ludzie, którzy jak inni potrzebują dużo miłości, troski, zrozumienia. Życzymy im tego z całego serca.To wspólne z nimi spotkanie stało się lekcją, o tym co w życiu naprawdę ważne. Zostaną miłe wspomnienia. Rozumiemy, że :

‘’Prawdziwie wielki jest człowiek nie przez to co ma, co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi"


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Aleksandra Młynek

zk0dbs 

w6xjs1

2lbgzzb

9teqys

143lrpl

2u6elid