Kiedy samoloty pilotowane przez terrorystów wbijały się w wieże World Trade Center w Nowym Jorku, Leokadia Głogowska pracowała na 82. piętrze. W jednej chwili jej miejsce pracy zamieniło się w pułapkę bez wyjścia. Uciekając, modliła się o to, żeby umrzeć spokojnie, bez złorzeczenia na swój los. Wówczas przypomniał jej się pewien fakt, który natychmiast wlał w jej serce spokój. Wiedziała już, że Bóg ją uratuje. Ocalała. Dlaczego? O tym właśnie opowiada w tej książce. Dostała drugie życie, aby dawać świadectwo, że miłość jest silniejsza niż nienawiść.

Jak uratowała się z płonącej wieży po ataku 11 września 2001 roku. Czy uznaje to za przypadek czy przeznaczenie?

'' Drzewo przetrwania'' to niesamowita historia dramatycznych wydarzeń, które z przerażeniem śledził cały świat. Dziś bohaterka oprowadza wycieczki po terenie WTC, dając swoje świadectwo, a tytułowe drzewo, przetrwało do dziś.

Książka ,,Cierpienie nauczyło mnie radości” jest zapisem walki 32-letniego mielczanina, Pawła Szkutnickiego, z chorobą i niepełnosprawnością. Wiodącym przesłaniem tej publikacji jest inspirująca i wręcz zadziwiająca pogoda ducha, z jaką bohater znosi swoje cierpienie. Skąd ten mężczyzna ma tyle siły, by walczyć nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale i motywować do działania wszystkich, z którymi się spotyka.

W opinii Jana Budziaszka, perkusisty Skaldów i świeckiego rekolekcjonisty, Paweł jest jak Nick Vujicic, dla którego Bóg przygotował podobną rolę w życiu -''a wszystkim narzekającym na własne krzyże radzi zaprzyjaźnić się z Pawłem, by przekonać się, że Bóg ma dla każdego z nas genialny plan na życie''.

Książki Jaromira Kwiatkowskiego rzeszowskiego dziennikarza i publicysty znajdują się w zbiorach Gminnej Biblioteki Publicznej w Żołyni i Filii Bibliotecznej w Brzózie Stadnickiej. Warto po nie sięgnąć, by czytając biografie innych znaleźć czas na refleksję nad swoim życiem. Przekonali się o tym uczestnicy spotkania autorskiego, które odbyło się żołyńskiej bibliotece.

‘’Tylko miłość może uratować świat.’’ Te historie są tego dowodem.

Małgorzata Babiarz

1
111112

16 maja Panie z biblioteki wraz z Seniorkami działającymi w Klubie Seniora przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni odwiedziły przedszkolaków w Zakąciu i na ul. Górskiej. Była to kolejna lekcja patriotyzmu. Dzieci wysłuchały legend " O Warsie i Sawie, "O Bałtyku", wyrecytowały pięknie wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały..." , odgadywały zagadki. Na koniec dzieci starsze podzielone na grupy miały bardzo trudne zadanie - ułożyć z puzzli Godło Polski. Oczywiście wszystkim się to udało.