W piątek 23 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni oraz w Filii w Brzózie Stadnickiej odbyły się zajęcia edukacyjne „Bezpieczny kontakt z psem”, które poprowadziła pani Dorota Kołcz z Ganą – berneńskim psem pasterskim. Po wysłuchaniu bajki Wiesława Drabika „Uśmiechnij się piesku” dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa, uczyły się właściwych postaw w stosunku do zwierząt i zasad bezpiecznego postępowania w kontakcie z psem. Poznały zasady opieki nad zwierzęciem.
Po spotkaniu przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z regulaminem korzystania ze zbiorów, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Zapraszamy do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Dziękujemy za spotkanie!

DKK6